>

Меню
Нові курсові
Студенти і партнери

Формування та розвиток українсько-польського міждержавного партнерстваЦіна: 0 грн
Додана: 10.07.2013

Розмір файлу: 89.16 Kb
Тип файлу: RAR
Рейтинг: 0.00/0Середня оцінка: 0Формування та розвиток українсько-польського міждержавного партнерства

Дипломна робота
2012
 
ПЛАН
ВСТУП………………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ 1. ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКОГО МІЖДЕРЖАВНОГО ПАРТНЕРСТВА…………………………………………….9
1.1.    Передумови, становлення та розвиток дипломатичних та політичних зв’язків між Республікою Польща та Україною на початку 90-х рр. ХХ ст…………………………………………………………………...…………..9
1.2.    Особливості українсько-польського стратегічного партнерства………...16
1.3.    Приорітети  українсько-польських стосунків на сучасному етапі……….22
РОЗДІЛ 2. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДВОХСТОРОННЬОГО СПІВРОБІТНИЦТВА МІЖ РЕСПУБЛІКОЮ ПОЛЬЩА ТА УКРАЇНОЮ……31
2.1 Економічне партнерство України та Польщі…………………………………31
2.2. Українсько – польське регіональне співробітництво………………………..38
2.3. Гуманітарний напрямок в україно-польських відносинах………………….46
3. УЧАСТЬ УКРАЇНИ І ПОЛЬЩІ У БАГАТОСТОРОННІЙ МІЖНАРОДНІЙ СПІВПРАЦІ……………………………………………………….………………..55
3.1. Місце України та Польщі у системі європейської безпеки…………………55
3.2. Співпраця України та Республіки Польща в рамках НАТО………………..63
3.3. Членство Польщі в ЄС та його вплив на розвиток українсько-польських стосунків…………………………………………………………………………….69
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………...75
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………..78ВИСНОВКИ
Польща і Україна належать до числа важливих учасників сучасних європейських відносин, і це є одним із ключових факторів, що визначають шляхи геополітичної трансформації в Центрально-Східній Європі.  Українсько-польським відносинам уже протягом тривалого часу притаманні такі риси, як стабільність, прогрес і динамізм. Розвиток добросусідського співробітництва та скоординована взаємопідтримка на міжнародній арені зробили їх зразком взаємовідносин серед країн ЦСЄ, тому стосунки між Україною і Польщею – це особливий випадок співробітництва між новими незалежними державами і їх безпосередніми сусідами.
Отже, починаючи з другої половини 1990-х рр. ХХ ст., українсько-польські стосунки починають активно розвиватися у політичній, економічній та безпековій сфері. У 1992 р. між Україною та Польщею підписується двостронній договір  «Про добросусідство дружбу та співробітництво», що стає першим договором між офіційною владою обох держав.
У середині 90-х рр. ХХ ст. українсько-польські дипломатичні та політичні відносини починаються трансформуватися у відносини стратегічного партнерства. Державне керівництво України і Польщі приходять до переконання, що забезпечення національних інтересів обома державами, збереження необхідного рівня регіональної і загальноєвропейської безпеки є можливим за умови дотримання тісних взаємин між двома державами та проведення спільного зовнішньополітичного курсу на стратегічне партнерство.
У 1999 р. Польща вступає в НАТО, що значно сприяє налагодженню військово-політичної співпраці України та НАТО.
З 2004 року Польща стала найближчою до України державою – членом ЄС . На цьому етапі остаточно формується роль Варшави як одного з найважливіших партнерів України на міжнародній арені, «провідника» євроатлантичних і європейських інтеграційних прагнень нашої держави. Саме Польща була ініціатором програми у сфері поглиблення східного напрямку політики ЄС «Східне партнерство», що позитивно вплинуло на загальний стан україно-польських стосунків.
Із розвитком стратегічного партнерства між Україною та Польщею значно посилюється двостороннє економічне співробітництво обох держав. Відбувається значне посилення торгового обміну між двома державами. Оцінюючи сучасний стан польсько-українських міждержавних торгово-економічних відносин, можна зазначити, що вони розвиваються на високому рівні. Обсяги  інвестиційного капіталу з Польщі до України складають сьогодні 20% від загального обсягу іноземних інвестицій в Україну.
Відбувається активне транскордонне (міжргіональне) співробітництво. Це сприяло тому що деякі регіони Польщі та України увійшли до складу Єврорегіонів «Буг» та «Карпати», які, однак досі потребують реформування. Проте, на українсько-польському кордоні втілюється безліч проектів транскордонного значення, відкриваються нові пропускні пункти, що сприяє налагодженню українсько-польського співробітництва у цій сфері.  
Безпосередній вплив на економічну й політичну стабільність міждержавних відносин здійснюють такі чинники взаємин двох держав як сфера міграції, туристичне, наукове та культурне співробітництво .
Саме співробітництво в галузі культури є одним з критеріїв визначення стану стосунків обох держав. Найвизначнішим показником культурного співробітництва був «Рік Польщі в Україні» (2004) та «Рік України в Польщі» (2005).
Важливою  подією у розвитку україно-польських відносин також стало спільне проведення євро чемпіонату з футболу «Євро-2012».
 На нинішньому етапі ключовими напрямками співпраці для обох країн є реформування, розширення економічних контактів між державами, інвестиційна співпраця обох країн, підтримка Польщі у питаннях інтеграції України в європейську спільноту та скасування візового режиму для українців з країнами ЄС, посилення захисту їх прав та інтересів.
На сучасні польсько-українські відносини вплинула і складна політична й економічна ситуація. У 2010 р. відбулася кардинальна корекція зовнішньополітичного курсу України.    З прийняттям закону «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» від 20 липня 2010 року на законодавчому рівні закріплений позаблоковий статус держави, знята перспектива вступу до НАТО, а домінуючим у зовнішній політиці став російський вектор.
    Серед стратегічних партнерів України Польща не згадується, а розглядається лише в контексті співпраці з ЄС, що значною мірою вплинуло на похолодання відносин.
Якщо говорити про перспективи україно-польських взаємин, то, на мою думку, в першу чергу,  вони будуть залежати від позицій та політичної волі керівників обох держав, їхнього бачення подальшої співпраці та готовності підтримувати східноєвропейський діалог.Свіжі наукові записки

www.megastock.ru Здесь находится аттестат нашего WM идентификатора 306628194038